Ritmisko masāžu kā metodi jau pirms simt gadiem izveidoja ārste Ita Vegmane, pēc tautības holandiete, kas dzīvoja un strādāja Šveicē. Klasiskās masāžas paņēmieni tika būtiski pārveidoti, tika piešķirta ritmiskā kvalitāte katrai kustībai. Ritms rodas pacienta ķermeņa audos. Sasprindzinājums un atslābums nomaina viens otru, audi netiek spiesti uz iekšu, bet gan atslābināti, virzība notiek prom no pacienta ķermeņa. Visas masāžas kustības tiek veiktas līdzīgi cilvēka elpas ritmam: “ieelpa” – sasprindzinājums, “izelpa” – atslābums. Masāžā netiek izmantoti spēka paņēmieni, lai iekustinātu audus, pacients nekad neizjūt pat vismazākās sāpes, tikai patīkamu atslābumu.

Cilvēks vidēji sastāv no 70% ūdens (limfa, asinis un pārējie ķermeņa šķidrumi). Ritmiskā masāža īpaši iedarbojas uz visām cirkulācijas sistēmām. Ūdens ir dzīvības pamats un pateicoties unikālajai ritmiskās masāžas metodei, mēs spējam uzlabot šķidrumu cirkulāciju vietās, kur tā ir nepietiekama.

Ritmiskajai masāžai ir priekšrocības – uz cietušajām ķermeņa daļām un locekļiem, ko parasti masieris nedrīkst skart, kā, piemēram, kaulu lūzumi, akūts lokāls iekaisums, trofiskās čūlas u.c., mēs varam iedarboties no citām ķermeņa vietām. Savas spēcinošās iedarbības dēļ, kas visos līmeņos rosina dzīvības funkcijas, ritmiskā masāža labvēlīgi iedarbojas gan atveseļošanās (rehabilitācijas) periodā pēc pārciestām slimībām, gan profilaktiski. Ritmiskā masāža var veicināt koncentrēšanās spējas, mazināt trauksmi un tml.

Terapijas laikā pacients jūtas drošībā, siltumā, klusumā un komfortā. Procedūra ilgst vidēji stundu. Masāžu veic vienu vai divas reizes nedēļā, jo tās iedarbība saglabājas vairākas dienas.

Masāžu veic ar dabiskām augu eļļām. Terapija tiek sastādīta katram individuāli, atbilstoši slimības diagnozei un subjektīvām sūdzībām.

Ritmiskās masāžas indikācijas:
* Mugurkaula saslimšanas
* Bronhiālā astma
* Sirds un asinsvadu saslimšanas
* Reimatiskās saslimšanas
* Dažādas etioloģijas galvassāpes
* Nervu sistēmas dažādas saslimšanas
* Insulta izraisītu seku ārstēšana
* Onkoloģiskās saslimšanas (tikai ārsta uzraudzībā)
* Pacienti ar psihiatriskām diagnozēm (tikai ārsta uzraudzībā)

Bērniem ritmisko masāžu nozīmē pediatrs, to veic sākot no 3 mēnešu vecuma.

Pacienta subjektīvās atsauksmes pēc ritmiskās masāžas terapijas:
* Ķermeņa viegluma sajūta
* Iekšējās harmonijas sajūtas
* Samazinās sāpes
* Vispārējā stāvokļa uzlabošanās
* Darba spēju pieaugums
* Uzlabojas adaptācija pret stresu

* Parādās iekšējā drošības un komforta sajūta
* Uzlabojas miega kvalitāte

Call Now Button